Költségszámlák megőrzése átalányadóban

Eddig katásként nem kellett költségszámlákkal bíbelődnöd, ezentúl azonban másként lesz, ugyanis átalányadózóként gyűjtened kell a vállalkozási tevékenységeddel kapcsolatosan felmerült költségszámláid. Ha már kicsit informálódtál, biztosan tudod, hogy átalányadózásban fix költséghányadokat alkalmazunk, vagyis nem a tényleges költségeinket könyvelgetjük és számoljuk el. Jó, de akkor miért kellennek azok a költségszámlák?

Röviden azért, mert a törvény azt írja elő, hogy köteles vagy megőrizni a költségszámláidat. Nagyjából hat évig, egyébként.

Jó, jó, de minek az neked?

Azért jó, ha gyűjtöd a költségszámláid, mert ha beüt a krach és utólag az adóhatóság kidob téged átalányadóból, majd visszamenőlegesen, év elejétől tételes költségelszámolás alapján kell újrakönyvelni az egyéni vállalkozásod, akkor annál jobban jársz, minél több költséget tudsz elszámolni, hiszen annál kevesebb adót kell majd fizetned.

Hogyan néz ki a képlet? Nagy vonalakban így képzeld el:

BEVÉTEL – KÖLTSÉG = JÖVEDELEM

JÖVEDELEM X ADÓMÉRTÉK = FIZETENDŐ ADÓ

Ebből aztán könnyen belátható, hogy minél több költséged van, annál alacsonyabb a jövedelmed, tehát annál kevesebb lesz a fizetendő adód is. Ez tehát egy biztonsági lépés, de a te érdekedben!

 

Gyűjtsd szépen te is a költségszámláidat!

Facebook
LinkedIn
Email
Print